Kişiye Özel Eğitim İngilizcenin Kısa Sürede Öğrenilmesi

Kişiye Özel Eğitim İngilizcenin Kısa Sürede Öğrenilmesi

İngilizce öğrenmenin kısa sürede olması için öğrenme sürecinin kolay olması gerekiyor. Öğrenme sürecini kolaylaştıran faktörler arasında en önemlisi kişiye özel eğitim verilmesi. Herkesin zihinsel öğrenme yönelimleri ve dil öğrenme tecrübesi farklı olacağından uygulanacak metot da farklı olmalı. Kişiye özel İngilizce eğitim kişinin öğrenme algınsa, motivasyonuna ve performansına göre ayarlanan eğitimdir. Öğrenme sürecinde kişinin algı kapasitesinin yüksek olması hızlı öğrenmesini sağlar. Algı kapasitesinin yüksek olması ise algıyı tam olarak öğrenmeye odaklayacak eğitim koşullarının sağlanması ile mümkün olur.

Öğrenme koşullarının kişiye odaklı olarak ayarlandığı kişiye özel eğitimde kişinin ihtiyacına uygun eğitim planlaması yapılır. Eğitimin doğru planlanması kişinin öğrenme sürecini kolaylaştırır ve öğrenme süresini kısaltır. İngilizce öğrenirken dikkat ve motivasyonun tam olması odaklanma durumunun sağlanması ile mümkün olacaktır. Birebir eğitimde derse odaklanma ve dersten en yüksek verimi alma avantajı vardır. İngilizcenin kısa sürede öğrenilmesi kişinin ihtiyacı olan eğitim koşullarının sağlanması ve kişinin performansına uygun eğitim pratiklerinin geliştirilmesi ile sağlanır.

İngilizce eğitimde yapılan en büyük hatalardan biri tüm öğrencileri eşit olarak kabul edip aynı şekilde eğitim vermektir. Oysa insanların öğrenme algıları ve zihinsel yönelimleri birbirinden farklıdır. Herkesin İngilizce öğrenme yöntemi aslında farklı olacaktır. Kişiye özel eğitim kişinin öğretmen tarafından tanınmasını ve özeliklerine göre eğitim planı oluşturmasını sağlar. Kişi kendi anlayacağı şekilde ders anlatımları ile çok daha kısa sürede İngilizce öğrenir. İngilizce öğrenme süresinin öğrenme koşulları ile doğrudan bağlantısı vardır. Kişiye özel eğitimde öğrenme koşulları kişinin durumuna göre düzenlenir. Birebir eğitimde öğrenme süreci çok daha hızlı işler.

İngilizce Öğrenme Süresini Etkileyen Faktörler

İngilizce öğrenme süresi kişiden kişiye değişir çünkü herkesin dil tecrübesi ve eğitim algısı farklıdır. İngilizce öğrenme süresini etkileyen faktörleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Eğitim koşullarının nasıl olduğu,
  • Eğitim ortamının nasıl olduğu,
  • Öğrenme motivasyonunun sağlanıp sağlanmadığı,
  • Eğitimi veren öğretmenin donanımı ve kişiye özel metot geliştirebilmesi,
  • Öğrencinin dil eğitim tecrübesi ve dil seviyesi,
  • Eğitimde kullanılan teknik ve metotlar,
  • Öğrencinin ders dışında İngilizce çalışıp çalışmadığı.

Kişiye özel İngilizce eğitim birçok açıdan çok daha avantajlıdır ve öğrenim süresi de daha kısadır. Birebir eğitimde derslerdeki performansa göre farklı teknikler uygulanır. Öğrencinin öğrenme sürecinde nasıl tepki  verdiği anlaşılacağından eğitim süreci kolaylaştırılır Eğitim sürecinin öğrenci için kolay olması çok daha hızlı öğrenmesini sağlar.

Özel Ders İle İngilizce Öğrenmenin Avantajları

Özel ders ile İngilizce öğrenmek kişiye odaklı eğitim almak demektir. Yani dil öğrenme konusundaki eksikliklerinize, dil öğrenme amacınıza, derslerdeki performansınıza göre eğitim alırsınız. Dil öğrenmede motivasyonunuzu arttıracak birebir eğitim derslere tam olarak odaklanmanızı sağlar. Anlamadığınız her konuyu anında sorabilir ve daha kolay öğrenebilirsiniz.

Özel ders ile İngilizce eğitim çok daha hızlı öğrenmenizi sağlayacak öğrenim koşullarının sizse göre ayarlanması ile sunulur. İngilizce özel ders alarak çok daha kolay ilerleyebilir ve kısa sürede istediğiniz seviyeye gelebilirsiniz. Algı ve öğrenme kapasiteniz özel derslerde en yüksek seviyede olur ve İngilizce öğrenmeye tam olarak odaklanabilirsiniz.

Cevapla