Özel Ders İle İngilizce Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Özel Ders İle İngilizce Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

İngilizce özel ders alarak İngilizceyi öğrenmenin süresi belli faktörlere göre kişiden kişiye değişir. Bu faktörler arasında en önemlisi İngilizceyi öğrenmek isteyen kişinin İngilizce dil öğrenme geçmişi ve seviyesidir. Diğer bir önemli faktör de kullanılan metot ve öğretmenin özellikleridir. Kişiyle ne kadar saat hangi aralıklarla ders yapıldığı da bu faktörler arasında yer alıyor.

İngilizce öğrenirken öğrencinin aldığı dersleri ciddiye alması ve günlük hayta öğrendiklerini kullanması da etkili oluyor. İngilizce özel ders alacak kişinin seviyesine ve eğitim geçmişine göre 10 saat, 20 saat ya da 40 saat gibi sürelerde istediği seviyeye gelmesi mümkün oluyor.

Özel Ders İle İngilizce Öğrenme Süresini Etkileyen Faktörler

Unutmayalım ki her bireyin dil öğrenme algısı ve kapasitesi farklı olacaktır. Kursa gitmiş grameri bilen ama konuşamayan kişiler olduğu gibi hiç gramer bilmeyen ama günlük konuşmada bilgisi olan kişiler de olabilir. İngilizce özel dersin avantajı kişinin dil öğrenme becerisine ve seviyesine göre eğitim planı yapılabilmesidir.

İngilizce özel derste öğrenme süresini etkileyen faktörleri şöyle sıralayabiliriz;

  1. Özel dersi veren öğretmenin becerisi, deneyimi ve özelliklerinin nasıl olduğu süreyi etkiler.
  2. Özel derste kullanılan eğitim metotları öğrenme süresini etkiler.
  3. Özel ders alan kişinin İngilizce eğitim geçmişi ve dil seviyesi.
  4. Eğitimi alan kişinin öğrendiklerini tekrar etmesi ve günlük hayta uygulaması.
  5. Özel dersi alan kişinin grammar, reading, writing, listening ve speaking düzeyleri.
  6. Kaç saat ve hangi aralıklarla ders yapıldığı.
  7. Özel dersi alan kişinin öğrenme algısının nasıl olduğu ve isteği.
  8. Özel ders alan kişinin ders dışında ne kadar çalıştığı gibi faktörler İngilizce öğrenme süresi üzerinde etkili olan faktörlerdir.

İngilizce Özel Ders İle Ne Kadar Sürede İngilizce Öğrenirim?

İNGİLİZCE ÖZEL DERS İLE NE KADAR SÜREDE İNGİLİZCE ÖĞRENİRİM?

İngilizce özel ders alarak İngilizce öğrenme süresi kişiden kişiye değişecektir. Öncelikle İngilizce dil seviyeniz ve öğrenim geçmişinize bakmak gerekiyor. İngilizce özel ders öğrenim süresi kişinin dil öğrenme algısına bağlı. Alta yapısı olan ama konuşamayan birisi için 10 saat yeterli olurken daha az seviyede olan birisi için 20 saat ders ile sonuç almak mümkün olabilir. Daha önce kursa gittiyseniz temel bir seviyeniz varsa 20 saatlik bir özel ders süreci ile konuşma ve yazma becerisi kazanabilirsiniz. 5 saat dersten sonra konuşmaya başlayan öğrenci olabileceği gibi 40 saat dersle konuşma ve yazma becerilerine kavuşacak öğrenci de olacaktır.

Orta derecede bir dil seviyeniz varsa size 20 saat yetecektir. Hiçbir bilginiz ve deneyiminiz yoksa derslerdeki durumunuza göre zaman belli olacaktır. Özel derste öğrenme süresini sizin hızınız da etkiler. En iyisi yavaş yavaş idrak ederek ilerlemektir. En kısa sürede İngilizce öğrenmek için özel ders tercih etmek daha avantajlıdır. Tabi ki derslerdeki başarı öğrenme süresini de belirleyecektir. Dersi veren öğretmenin beceri ve deneyimi ile uyguladığı metotlar dili öğrenme süresini de etkiler. Kendinizin ne kadar sürede İngilizce öğreneceğiniz de bu etkenleri göz önünde bulundurarak hesaplayabilirsiniz. İngilizce özel ders alarak daha kısa sürede öğrenilebilir.

Cevapla