İngilizce Eğitime Kaç Yaşında Başlanılmalı?

İngilizce Eğitime Kaç Yaşında Başlanılmalı?

Küreselleşme ile artan iletişimimiz yabancı dil öğrenmeyi nerede ise zorunlu hale getirmiştir. Bu sebeple de birçok aile çocuklarını daha anaokulunda iken dil eğitimini alması için düzenlemeler yapmaktadır.

Uzmanlar dil eğitimine çocukların üç yaşından itibaren başlayabileceklerini söylemektedir. Dil eğitimlerinde önemli olan yabancı dile ne kadar çok maruz kalınır ise o kadar etkin öğrenmenin olabileceğidir.

Yaşa Göre Farklı Eğitim Teknikleri

Yabancı dil eğitiminde her yaşa göre farklı teknikler uygulanmaktadır. Küçük bir çocuğa İngilizce konuşarak veya müzik dinleterek başlanırken daha büyük bir çocuğa kelime öğretilerek başlanabilinir.

Yabancı dil öğrenecek kişinin yaşına göre ve yetkinliğine bağlı olarak farklı seviye ve yollar ile İngilizce eğitim yolları da arttırılabilinir. Ancak özellikle özel derslerin İngilizce eğitimi için daha etkin ve verimli öğrenme sağladığı da bir gerçektir. Tüm Türkiye için olsun ya da İstanbul İngilizce özel ders alanlar için olsun alınan eğitim yanında özel dersin sağladığı yarar çok fazladır.

Özel Ders Neden Gerekli?

Özel dersler, kişinin ders veya sınıf ortamında başarı sağlayamadığında veya daha hızlı öğrenme süreci ihtiyacı olduğunda sıklıkla kullanılır. Özel ders ile öğrenci ve öğretmen birebir olarak çalıştığından konu daha etkin ve verimli olarak öğrenilebilinir.

Özellikle yabancı dil eğitimlerinde özel derslerin yararı tartışılmaz. Yabancı dil eğitimlerinde takviye olarak veya direkt eğitim olarak kullanılan özel ders sistemi dilin öğrenilmesine çok büyük katkı sağlar. İngilizce eğitiminde sıklıkla kullanılan özel ders sistemi kişinin hızlı olduğu kadar etkin öğrenmesini de sağlar.

Özel dersler, okuma, yazma ve anlama kadar en çok da konuşma yetkinliği üzerinde başarı elde edilmesine yardımcı olur. Kalabalık metropollerde özellikle İstanbul İngilizce özel ders alanında yoğun bir talep bulunmaktadır. İş ve özel yaşamın yoğunluğu her yaştan kişinin yabancı dil eğitiminde özel ders almasını gerekli hale getirmiştir.

İstanbul İçi Her Yaşa Uygun İngilizce Eğitimi

Formula Lingua olarak yabancı dil eğitiminde her yaşa ve yetkinliğe uygun eğitim sistemimiz ile hizmet vermekteyiz. Yabancı dil derslerimiz çocuklar için veya yetişkinler için olsun konusunda uzman ve tecrübeli Türk veya yabancı öğretmenler eşliğinde gerçekleştirilir.

Anadili İngilizce olan öğretmenlerimiz ile çocukların etkin yabancı dil öğrenmesi sağlanır. Okuma yazmadan anlama ve telaffuza kadar İngilizce eğitiminde önemli tüm konular özel aktiviteler ile her yaşa göre ilgi çekici kılınır. Sınıf çalışmaları yanında ekstra özel ders veya çalışmalar ile de eğitimin pekiştirilmesi sağlanır.

Formula Lingua olarak özellikle de İstanbul’da İngilizce özel ders konusunda lider ve uzman bir kurum konumundayız. İstanbul içinde her yaşa uygun şekilde İngilizce eğitimler tasarlayarak gerçekleştirmekteyiz. Formula Lingua olarak hem bireysel hem de kurumsal tüm yabancı dil ihtiyaçlarında güveneceğiniz lider bir firmayız. Standart eğitim kalıpları dışında terzi işi dil eğitimi ile farkımızı her daim ortaya koymaktayız.

Kadıköy’de hemen Bağdat Caddesi’nde bulunan akademimizin İngilizce kursları ve fırsatları için bu sayfayı inceleyebilirsiniz. İngilizce özel derslerimizde ilk deneme dersi (45 dakikalık) ücretsiz! Daha fazla bilgi için bizi üstteki numaramıza ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

  1. mustafa - 05/10/2017 at 05:39

    Evet, dil eğitimlerinde yabancı dile maruz kalmak çok çok çok önemli. Örneğin hiç okuma yazması olmayan bir insanı Londra’nın göbeğine bıraksanız yoğun bir şekilde İngilizceye maruz kalacağı için “istemese de” öğrenir.

    Reply

Cevapla