İş İçin En Güçlü Diller Nelerdir?

İş İçin En Güçlü Diller Nelerdir?

Yurt dışında iş fırsatları mı arıyorsunuz? Kuruluşunuz uluslar arası alanda mı faaliyet gösteriyor? Ya da yeni pazarlara mı geçmek istiyorsunuz? Yeni pazarlara geçmeden önce, gerek bireysel olarak siz gerekse İK yöneticileri, çalışanlarının İş İngilizcesi, Fransızca, Almanca gibi diller ve kültürel normlar olmak üzere yeni bir donanıma sahip olup olmadığını değerlendirmelidir. Modern şehirler artık tek veya çift dilli değil. Büyük kent merkezleri gittikçe çok dilli hale gelmektedir ve şirketler bu şehirlerde işlerini etkili bir şekilde yürütmek için ayak uydurmaya ihtiyaç duymaktadır.

Çalışanlarınız En Güçlü İşletme Dillerini Konuşuyor mu?

Kültürel engelleri aşabilecek ve dünyanın en güçlü dillerinde başarılı olabilecek ekiplere sahip olmak iş anlamında çeşitli şehirlere sorunsuz bir geçiş sağlamayı sağlayacaktır.

Aşağıdaki şehirlerden herhangi birinde iş yapmayı düşünüyorsanız, kendinizi ve/veya iş gücünüzü eğitmeyi düşündüğünüz en iyi işletme dilleri ve şehirler aşağıda belirtilmiştir.

Berlin – Yetenek ve İş İçin Çekici

Global Power City Index (GPCI), dünyadaki büyük şehirleri, tüm dünyadan işletmeler ve işçileri çekme gücüne göre sıralamaya koymaktadır. GPCI‘ye göre, Berlin dokuzuncu sırada geliyor, yani Berlin hızla en iyi yeteneği çekerek büyüyen bir şehir.
Google Trend düzenli olarak kullanıcıların arama kalıplarını bildirir. Google son zamanlarda hangi şehirlerin en çok farklı dilde arama yaptıklarını belirlemek için desteklediği 135 dili analiz etti.
Verilerine göre, sadece Berlin’de sıklıkla kullanılan Almanca ve İngilizce değil; Fransızca da aramada yaygın olarak kullanılmaktadır. İşinizi Berlin’e taşımayı düşünüyorsanız, bu dillerde uzman olan personeliniz olduğundan emin olun

İşiniz yeni şehirlere mi genişliyor? Ekibiniz yeni bir dil bölgesinde başarılı bir şekilde çalışabilmek için dil eğitimine ihtiyaç duyacaktır.

Paris – Dünyanın Üçüncü en güçlü dilini konuşun

GPCI, Paris’i işletme çeşitliliği ve yetenekleri ile dünyanın dördüncü en güçlü 

şehri olarak tanımlıyor. Paris gibi dinamik bir şehirde başarılı iş faaliyetleri yürütmek için çalışanlarınızın Fransızca öğrenmelerini, yani Fransa’da iş dünyasında başarılı bir şekilde iletişim kurmalarını ve yürütmelerini sağlamanız gerekir. Dünya Ekonomik Forumu’na göre, Fransızca dünyadaki üçüncü en güçlü dildir.
Bununla birlikte, tek başına Fransızca yeterli olmayabilir. Google Trend‘e göre, Paris’te İngilizce, Arapça, İspanyolca, İtalyanca ve Almanca da sıklıkla kullanılmaktadır.

Londra – Çok kültürlü ve En güçlü

Yüksek performans gösteren ekonomisi ve araştırma ve geliştirme zenginliği nedeniyle Londra, GPCI‘ye göre dünyanın en güçlü şehri olarak en üst sırayı almaktadır. Londra’nın ağırlıklı olarak Anglosakson kültürüne rağmen, orada iş yapmak için gereken tek dil İngilizce değil. Fransızca, Almanca ve İspanyolca da şehirde konuşulan diğer temel dillerdir.
En büyük etkiyi elde etmek için, iş gücünüzün birden fazla bölgede faaliyet göstermesine yardımcı olacak iş dillerinde eğitim almış olduğundan emin olun.

Bireysel olarak yurt dışında iş imkânları arayışı içinde iseniz, bu yazımızdaki bilgiler de yine aynı şekilde sizi ilgilendiriyor. Avrupa’da iş yapıyorsanız, İngilizce, Fransızca ve Almanca yetkinliği olan çalışanlara sahip olmak, çok çeşitli, çok dilli şehirlerde başarılı bir şekilde çalışmanıza olanak tanıyacaktır.

Bu şehirlerin her biri, dile bağlı olan benzersiz bir kültüre sahiptir. Bu, dili öğrenmenin yanı sıra, kültürünü anlamanın da önemli olduğu anlamına gelir. Bunu yaparak birçok iş bağlantıları kurup kariyeriniz için güçlü ilişkiler kurabilir, kültürler arası farklılıkları anlayabilir ve her etkileşimde gerekli olan iş görgü kurallarını takip edebilirsiniz.

En önemlisi, Formula Lingua ana dilinde eğitim veren profesyonel eğitmenleri ile bir köprü oluşturarak dil ve kültür sorunlarını aşmanıza, böylelikle hem kurum olarak hem de birey olarak iletişim problemlerini dert etmeden rahat bir şekilde sadece işinize odaklanmanızı sağlayabilir! 

Cevapla

Formu doldurup çalışanlarınızın yabancı dil becerilerini geliştiren en verimli eğitim tasarımını bize danışın!

Kurumunuzun dil eğitimi ihtiyaçları var ama nasıl bir yol haritası izleyeceğinize emin değil misiniz? Kurumunuza en uygun dil eğitimi yol haritasını ücretsiz olarak sunuyoruz!

Gizlilik İlkesi: https://www.formulalingua.com/gizlilik-ilkesi/

Formu doldurup çalışanlarınızın yabancı dil becerilerini geliştiren en verimli eğitim tasarımını bize danışın!

Kurumunuzun dil eğitimi ihtiyaçları var ama nasıl bir yol haritası izleyeceğinize emin değil misiniz? Kurumunuza en uygun dil eğitimi yol haritasını ücretsiz olarak sunuyoruz!

Gizlilik İlkesi: https://www.formulalingua.com/gizlilik-ilkesi/