Sinan KUTLU

Kurucu Ortak – Fransızca Eğitim Yöneticisi

Sinan şirketimizin kurucu ortaklarından, Galatasaray Lisesi mezunu, İstanbul Üniversitesi ve Michel de Montaigne Üniversitesi’nde eğitim görmüş bir Fransız filoloğu, İstanbullu akademisyen (anne Fransız filoloğu, baba İngiliz filoloğu) bir ailenin tek çocuğu, çok küçük yaşlarda annesi sayesinde tanıştığı Fransızca, onun bugün profesyonel hayatının en büyük parçası.

Sinan’ın geçmişi Fransızca, Fransız Edebiyatı ve Fransız tiyatrosu ile ilgili yaptığı akademik çalışmaların yanı sıra, gerek bireylere gerekse Fransız şirketlerine birçok alanda verdiği Fransızca dil eğitimi tecrübeleri ile dolu. 2012 yılından beri Formula Lingua çatısı altında Fransızca eğitim danışmanlığı görevini sürdürüyor, çok uluslu şirketlerin dil eğitimi projelerinde yöneticilik yapıyor, eğitmenlerimiz ve katılımcılarımız arasında bir köprü görevi oluşturuyor.

Sinan’ın en büyük tutkusu iş sonrası köpeği Hugo ile birlikte yaptığı uzun yürüyüşler. Ayrıca müziğe büyük bir ilgisi var, Fransız müziğinden caza, dönem dönem, ülke ülke yeni müzikler keşfediyor. Yönettiğimiz şirket eğitimlerinden, kendi Fransızca derslerinden vakit bulabilirse geziyor, fotoğraf çekiyor.

Nevra ATAN

Kurucu Ortak – Almanca Eğitim Yöneticisi

Nevra, şirketin kurucu ortaklarından. Alman Liseli, İstanbul Üniversitesi Alman Dili Edebiyatı mezunu. İstanbullu turizmci bir baba ve iktisatçı bir annenin ikinci küçük kızı. Almancaya küçük yaşlarda gönül vermiş, Alman edebiyatı ve felsefe tarihine merakı büyük. Yüksek lisans tezini yazarken 2012 yılında Formula Lingua’yı kurması ile beraber girişimcilikle ilgilenmeye başlamış, bu alanda eğitim görmüş ve bugün kadın girişimlerini yakından takip ediyor.

Nevra üniversiteye girdiği yıllardan itibaren akademik çalışmaların yanı sıra, Almanca konusunda bireylere ve kurumlara hep eğitimler vermiş. O yıllardan beri yeni eğitim metotları, öğretmenlik hayatının bir parçası, mesleği. Bugün Almanca eğitim danışmanlığı yapıyor, Formula Lingua’daki tüm kurumsal eğitimleri yönetiyor, eğitim raporları onun elinden geçiyor.

Nevra iş hayatının dışında bol bol roman okuyor, film izliyor ve yoga yapıyor, kediler başta olmak üzere tüm hayvanları seviyor, doğa yürüyüşleri yapıyor ve eğitimlerden vakit buldukça ülke ülke geziyor.

Mark RICHARDS

İngilizce Eğitmeni

Mark ekibimizin en genç ama en eski üyelerinden. İngiltere’nin Cardiff şehrinde doğan ve Reading Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler bölümünden mezun Mark ardından  kariyerini yabancı kültürleri tanıma tutkusuyla birleştirmek amacıyla İngilizce öğretmenliği eğitimi aldı.

Yurtdışında öğretmenlik için daha önce ailesiyle çıktığı tatillerde ziyaret ettiği ve daha fazla keşfetmek istediği Türkiye’yi seçti.  2011 yılında geldiği İstanbul’da yedi yıl kalacağını, bir Türk ile evlenip aile kuracağını, akıcı konuşacak şekilde Türkçe öğreneceğini  elbette bilmiyordu.

2012 yılında Formula Lingua ailesine katılan Mark, hem  kurumsal  ile bireysel İngilizce eğitim projelerinin tasarlanması ve gerçekleştirilmesi hem de özgün eğitim içerikleri hazırlanmasından sorumlu. Mark, öğretme yeteneklerini Türk insanını çok iyi tanıması, güçlü sosyal ilişkiler kurma becerisi, tecrübe ve pozitif enerjisini bir araya getirerek her eğitimi keyifli bir yolculuğa dönüştürüyor.

Her İngiliz gibi  Mark da futbola meraklı ve Türkiye ligini de İngiltere ligi kadar yakından takip ediyor. Aslında lise yıllarında futbolcu olmayı bile düşünecek kadar tutkunmuş. Şimdi ise hobi olarak sürdürüyor, düzenli olarak arkadaş grubu maçlarında oynuyor. Ayrıca meze kültürüyle yakından ilgili, İstanbul’da farklı mezeler tadabileceği lezzet durakları keşfetmeyi çok seviyor. Tabii bir de müzik, kendinizi İngiltere’deki müzik festivalleri ve Brit Rock grupları hakkında koyu bir sohbete kaptırabilirsiniz.

Dominique RICHARD-GÖKER

Fransızca Eğitmeni

Dominique’in öyküsü Fransa’da, ünlü ressam Paul Cezanne’ın ve lavanta şehri Aix-en-Provence’da başlıyor ve İstanbul’a uzanıyor. Fransa’da başladığı meslek yaşamına 1990 yılında yurt dışı görevi için geldiği Türkiye’de devam eden Dominique, Christian Dior Parfums, Adecco İşe Alım Danışmanlığı ve Gefco Lojistik gibi Fransız şirketlerinde office management ve HR konularında uzun bir kariyer geçmişine sahip.
Türkiye’de eşi ile tanışan Dominique yirmi yedi yıldır İstanbul’da yaşıyor. Her iki kültürü de yakından tanıdığı için, kariyeri boyunca Türk şirket ekibi ile Fransızlar arasındaki iletişimi ve ofis ortamında iki kültürün adaptasyonunu sağlayan anahtar bir göreve de sahip olmuş. Şirketlerde gerçekleştirilen yabancı dil eğitimi projelerinin organizasyonlarında da tecrübesi olan Dominique, kurumsal kariyerin ardından Fransızca öğretmenliğine geçiş yaptı.

Fransız şirketlerinin kurumsal kültürü ve şirket içi iletişim gereksinimlerini çok iyi bilen Dominique, 2013’den beri ekibimizin parçası. Hem Pierre Loti, Saint Joseph, Notre Dame de Sion gibi Frankofon okulların öğrencilerine bireysel Fransızca ve DELF/DALF hazırlık, hem de Nutricia, Peugeot, Danone, Lactalis, Edison SPA, Timac Agro gibi Fransız şirketlerinin üst düzey yöneticileri ile genel ve İş Fransızcası eğitimlerini gerçekleştiriyor.

Detaylarda saklı Fransız şıklığı ile ofisimize zarafet katan Dominique iyi seviyede İngilizce bilmesinin yanında ana dili gibi Türkçe konuşuyor. Dominique, sabırlı, titiz, disiplinli bir öğretmen olmasının yanı sıra sıkı bir yogacı, kitap sever, seyahat tutkunu ve aynı zamanda harika bir anne! Bizden duymuş olmayın, herkesten sır gibi sakladığı Fransız yemek tariflerini sadece çok sevdiği öğrencileri ile paylaşıyor.

Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
Bize Ulaşın!