Ölçme ve Analize Dayalı Kurumsal Yabancı Dil Eğitimi

Öğrenme Becerileri ve Sözlü Düşünme Testleri ile çalışanlarınızı daha yakından tanıyoruz!

Çalışanlarınızı daha yakından tanıyarak hedef odaklı eğitim programları hazırlıyoruz. Yıllardır edindiğimiz kurumsal tecrübelerimizi dil bilim alanındaki uzmanlığımızla birleştirerek ana dili Türkçe olan yetişkinlere yönelik öğrenme becerileri ve Sözlü Düşünme testi olmak üzere 2 aşamadan oluşan Dil Bilim Envanteri geliştirdik!

Bu ‘Dil bilim Testleri’nde, katılımcıların dil öğrenmelerinde etkili olan başlıca kriterlerini ve dil üzerine akıl yürütme, dildeki kelime derinliği, dilsel ifade yetilerini ölçüp değerlendiriyoruz. Ardından da sadece katılımcılara özel bir dil eğitim programı oluşturarak onların yeteneklerine, kişiliğine ve de dil alanındaki eğilimlerine yönelik bir eğitim hizmeti sunuyoruz.
Katılımcıları bu testlerle keşfederek dil öğrenme sürecini şansa bırakmıyor, tamamen bilimsel bir çalışma ile ilerliyoruz.

Ana dil yetkinliği ve dil üzerine akıl yürütme / Sözlü Düşünme Testi – Türkçe Online

Ana dilimize olan hâkimiyetimizin yabancı dil öğrenmemize olan etkisi oldukça büyük! Bu bakımdan, katılımcıların ana dillerindeki sözel muhakemesini, dildeki kelime dağarcığı ve onun derinliğini, dilin kullanıcısı tarafından ne derecede esnek kullanıldığına dair bir ölçümlemede bulunuyoruz. Üstelik bunların hepsini dünyada ilk ve tek olacak şekilde, ana dili Türkçe olan yetişkin katılımcılar için yapıyoruz.

Öğrenme Becerileri Testi / Türkçe Online

Herkesin öğrenme biçimi farklı olabilir. Bilgi edinmemiz, deneyimlerimize ve ardından yaptığımız kişisel analizlere bağlıdır. Bu yolda eğitimciler olarak Kolbçu Yaşantısal Öğrenme teorisine dayalı olacak şekilde katılımcılarımıza öğrenmenin 4 biçimini göz önünde bulunduran test uygulaması yapıyoruz. Bu uygulamanın ardından katılımcıların öğrenme biçimlerine dair raporlamada bulunuyoruz.

Dil bilim Testi Sonuçlarına Göre Nasıl Programlar Hazırlanıyor?

Hazırladığımız Öğrenme Becerileri ve Sözlü Düşünme testi olarak iki aşamadan oluşan ‘Dil bilim Testleri’ katılımcıları birçok açıdan değerlendiriyor ve bu değerlendirmenin ardından, uzman filolog ve öğretmenlerce özel bir eğitim programı hazırlanıyor. Bu programda;
• Ders içerikleri (ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz belirleyicidir.)
• Derste ele alınacak konular ve konuların dağılımları / ağırlıkları (İlginizi çekecek, eğilim ve yeteneklerinize hitap edecek şekildedir.)
• Sunulacak eğitimde kullanılacak materyal cinsleri (Dinleme- Konuşma- Görsel ağırlıklı vb.)
• Dil öğrenmenizi kolaylaştıracak cinsten, size özel yöntemler belirleme (Kelime ezberleme yöntemi, yazı yazma yöntemi vb.)
• Size her açıdan uygun gelecek eğitmenimizi belirleme
• Eğitimin yoğunluğu, sıklığı ve süresi

Dil bilim Testi ile gerçekleşen bir eğitimin faydaları nelerdir?

• Profesyonel ve de bilimsel bir dil eğitimi görerek işinizi şansa bırakmazsınız.
• Baskı ile dayatılan, katılımcıların kendilerini başarısız hissetmelerini sağlayan ve de en önemlisi, onları asla önemsemeyen bir eğitime maruz kalınmaz.
• Sadece bu verilere özel bir dil eğitimi ile emin adımlarla ilerlenilir. Böylece zaman da, bütçe de çöpe atılmaz
• Kurumunuzda eğitim alacak katılımcıların kişisel özelliklerini ve becerilerini gerçekten keşfetmiş olursunuz. Bu deneyimleri gerek katılımcılar kendi kişisel hayatlarında gelişimleri için gerekse kurumların İnsan Kaynakları tarafından çeşitli alanlarda kullanılabilir.
• Eğitmen daha katılımcılarla yüz yüze bile gelmeden; onların tüm yeteneklerini, öğrenme tarzını, ihtiyaçlarını ve kişiliğini tanıyor olur ve böylece çok daha hazırlıklı bir şekilde eğitim gerçekleşir.

Şirket yabancı dil eğitimlerine dair tecrübelerimizi ve daha iyi kurum içi iletişime dair eğitim yeniliklerini sizlerle paylaşıyoruz

Devamını Oku..

Kurumunuzu bilgilendirmek ve kurumunuza özel eğitim teklifi iletebilmemiz için iletişim formunu doldurmanız yeterli!

İletişim FormuFormu doldurup çalışanlarınızın yabancı dil becerilerini geliştiren en verimli eğitim tasarımını bize danışın!

Kurumunuzun dil eğitimi ihtiyaçları var ama nasıl bir yol haritası izleyeceğinize emin değil misiniz? Kurumunuza en uygun dil eğitimi yol haritasını ücretsiz olarak sunuyoruz!

Gizlilik İlkesi: https://www.formulalingua.com/gizlilik-ilkesi/

Formu doldurup çalışanlarınızın yabancı dil becerilerini geliştiren en verimli eğitim tasarımını bize danışın!

Kurumunuzun dil eğitimi ihtiyaçları var ama nasıl bir yol haritası izleyeceğinize emin değil misiniz? Kurumunuza en uygun dil eğitimi yol haritasını ücretsiz olarak sunuyoruz!

Gizlilik İlkesi: https://www.formulalingua.com/gizlilik-ilkesi/