Yetişkinler İçin Yabancı Dil Eğitimi

Yabancı dil eğitimlerinde, yetişkinler için de ‘kişiye özel terzi işi’ yabancı dil öğrenim metotu uygulanmaktadır. Dersler grup ya da bire bir özel ders şeklindedir.

Yetişkin Eğitimlerinde Nasıl Yabancı Dil Eğitim programları uygulanır?

Bireysel olarak yabancı dil eğitimi almak isteyen yetişkinler için oluşturulan ders programlarında, -eğer öğrenci mevcut yabancı dil bilgisini geliştirmek istiyorsa- öğrencinin mevcut yabancı dil bilgisi, dil öğrenme amacı, dili kullanacağı alan ve bilimsel olarak hazırladığımız ve uyguladığımız ‘Dilbilim Testi sonucu olarak çıkan öğrenme tarzı ve dil üzerinde akıl yürütme özellikleri değerlendirilerek bire bir ya da 3-4 kişilik gruplarda uygulanmak üzere özel ders programı oluşturulur.

Bu ders programı, tamamen, öğrencinin gelişimine ve en kısa sürede dili öğrenmesine yönelik olacak şekildedir.

Programlar, dil bilgisi ağırlıklı, konuşma ağırlıklı, iş yaşamına odaklı vb. özelliklere sahip olabilir. Program eğitim süresi boyunca takip edilir ve de gerekirse güncellenir.

 

Eğitimlere başlama ve de devam süreci nasıldır?
  • Seviye Belirleme Sınavı yapılarak (hem yazılı ve sözlü olacak şekilde) öğrencinin yabancı dil bilgisi ölçülür (eğer mevcut yabancı dil bilgisini geliştirmek hedefindeyse)
  • Öğrencinin dil öğrenmedeki amacı, dili kullanacağı alan ve de hedefleri hakkında bilgi edinilir.
  • Öğrenciye, özel testimiz olan Dilbilim Testi uygulanarak, dil öğrenmesine etken olan temel dilbilim eğilimleri, öğrenme yetenekleri, karakter özellikleri vb. ölçülür.
  • Elde edilen tüm verilerle, öğrenciye profesyonel filolog ve öğretmen kadromuzla, uygun bir eğitim programı hazırlanır. Aynı zamanda, ders için kullanılacak materyaller belirlenir.
  • Öğrencinin gereksinimlerine ve elde edilen tüm sonuçlara uygun düşen profesyonel eğitmenimiz ile öğrenci, ücretsiz demo dersi gerçekleştirirler.
  • Eğitime başlanır ve eğitim sürekli olarak sınavlarla takip edilir, öğrenciden ve öğretmenden alınan geri bildirimler de göz önünde bulundurulur. Bu bağlamda, program sürekli takip edilerek, güncellenir.
  • Başarı!

Seviye Belirleme

Size en uygun eğitim programını sağlamak için Öğrenme Becerileri ve Yazılı & Sözlü Seviye Belirleme Sınavı uyguluyoruz!

Ücretsiz Deneme Dersi

Ardından 30 dakikalık bir deneme dersi gerçekleştirerek size bizi tanıma fırsatı veriyoruz!

Ders Paketi Seçimi

İçeriği seviyenize ve hedeflerinize uygun olan 10,20 ya da 40 ders paketlerinden birini seçiyorsunuz.

Ders Başlangıcı!

Ardından uygun materyaller ve eğitmenlerle (Türk ya da yabancı) programa başlayarak ilerle!

Yetişkinlere verilen yabancı dil eğitimlerinin özellikleri ve şartları nelerdir?

Eğitimlerimizin hepsi birebir ya da en fazla 3-4 katılımcılı gruplarda özel ders şeklindedir. 

 

Birebir ve 3-4 Kişilik Gruplarda Özel ders alarak daha hızlı ilerleyin!

Formula Lingua’da alacağınız en az 1 kurluk eğitim, standart bir dershanenin bilgi ve içerik olarak en az 2 kuruna bedeldir. Formula Lingua’da çok daha hızlı ilerleyeceğiniz ve verim alacağınız kesindir.

3-4 Kişilik Grup Eğitimleri : Formula Lingua’nın kendi genel merkezinde yer alan bireysel sınıflara, dil seviyeleri ve hedefleri uygun düştüğü takdirde katılıp özel ders şeklinde eğitim görebilirler. Dilerseniz sizinle aynı dili öğrenmek isteyen ve seviyesi aynı olan kimselerle kendi sınıfınızı da oluşturabilirsiniz!

Birebir Özel Ders: Yetişkinler, Formula Lingua’nın terzi işi dil eğitiminden birebir olarak da faydalanabilirler, özellikle bazı özel alanlarda dil öğrenmek ya da mevcut yabancı dil bilgisini geliştirmek isteyen ve zamanı daha kısıtlı olanlar için en çok tercih edilen eğitim biçimidir. Ders içerikleri, ders zamanları ve ders yoğunluğu, ders alacak kişinin programına göre hazırlanır. Bire bir derslerin yoğun takibi yapılarak ders programları geliştirilir ve güncellenir.

Online Eğitim: Vaktiniz mi dar? Yollarda zaman kaybetmek istemiyor musunuz? Birebir ya da grup içindeki özel derslerinizi canlı sanal sınıf ortamında da alabilirsiniz!

Daha Hızlı ve Etkili!

Birebir ya da 3-4 kişi ile özel ders alarak zamandan tasarruf edin! Üstelik ister hafta içi isterseniz hafta sonu olacak şekilde, paketinizi alırken belirlenen günlerde eğitim alabilirsiniz!

Güçlü Akademik Kadro

Eğitmenlerimizin hepsi yabancı dil eğitimi alanında gerekli tecrübe ve uluslar arası sertifikalara sahip Türk ve yabancı akademisyen kökenli eğitmenlerdir!

Terzi İşi Dil Eğitimi

Özel ders sayesinde başkaları için hazırlanan standart programlarda vakit kaybetmeden size özel ders içerikleri ile başarıya ulaşın!

Hangi alanlarda yetişkinlere eğitim veriliyor?

Birebir ya da 3-4 kişilik gruplarda yabancı dil özel ders programları oluşturulduğu için ders içerikleri ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre oluşturulabilir!

-İş yaşamına uygun dersler (finans, pazarlama, mühendislik vb.)

Konuşmaya yönelik programlar

-Dil bilgisini geliştiren programlar

-Sınavlara yönelik programlar

-Seyahat ya da hobi amaçlı dil öğrenme

Hangi dillerde yabancı dil özel dersleri programları uygulanıyor?

İster iş, ister eğitim hayatınız ya da geçmek durumda olduğunuz yabancı dil sınavlarına hazırlık olsun, Formula Lingua birçok amacınıza özel yabancı dil dersleri ve çoğunluğu yabancı olan eğitmenleri ile hitap ediyor!

İngilizce

İngilizce

Genel İngilizce,İş İngilizcesi, Finans/Turizm/Pazarlama gibi alanlara yönelik İngilizce programları. IELTS, TOEFL gibi sınavlara hazırlık dersleri

Devamını Oku..
Almanca

Almanca

Genel Almanca, İş Almancası (Deutsch für den Beruf), Sağlık Çalışanları için Almanca, Test DaF, Sprachdiplom Abitur/Matura hazırlık programları.

Devamını Oku..
Fransızca

Fransızca

Genel Fransızca, İş Fransızcası, DELF/DALF sınavlarına hazırlık, Fransız okullarına ve üniversitelerine hazırlık niteliğindeki Fransızca eğitimler

Devamını Oku..

Bize Ulaşın!
Eğitimlerimiz ve sistemimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için hemen bizi arayın.

Yorumlar

Cevapla