Formula Lingua’da Kurumsal Yabancı Dil Eğitimi

Kurumsal Yabancı dil eğitimi programları, Formula Lingua ile kurumların hedef ve ihtiyaçlarına yönelik olarak oluşturulur. Almanca, İngilizce, Fransızca ve Yabancılara Türkçe alanlarında, şirket çalışanları, üst ve orta düzey yöneticileri, Formula Lingua’nın kurumlara özel terzi işi dil eğitimlerinden faydalanabilmektedir.

Şirket Eğitimlerinde Formula Lingua hangi ilkeleri gözetmektedir?

Kurumsal yabancı dil eğitimi alanında uzmanlaşmış bu kurum olarak, uluslar arası kurumlarda verdiğimiz eğitimlerdeki başarımızı insan kaynakları ile olan güçlü iletişimimize ve sıkı sıkıya bağlı olduğumuz eğitim ilkelerimize borçluyuz.

 • Şirketlerin İnsan Kaynakları departmanları ve eğitim sorumluları ile dürüstlüğe dayanan bir işbirliği
 • Şirketlerin İnsan Kaynakları departmanları ile düzenli iletişim kurmak, onları doğru bilgilendirmek ve yönlendirmek, onlara düzenli rapor sunmak
 • Şirketin eğitim ve bütçe hedeflerine yönelik pratik çözümler üretmek
 • Eğitim alan şirket çalışanlarının ihtiyaçlarını belirlemek ve de öğrenilen/geliştirilen yabancı dilin iş hayatına kolay eklemlenmesini sağlamak, bu sürece verim ve hız kazandırmak
 • Kurum çalışanlarını dil öğrenme sürecinde ve bunun kariyerine geçiş evresinde motive etmek/destek olmak
 • Çalışanların ve özellikle yöneticilerin kısıtlı eğitim zamanlarını, en verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak

Hedef Odaklı

İhtiyaçlara uygun, gerçekçi programlar

Raporlama

Çalışanların düzenli gelişim raporları

İş birliği

Şirketinizin içindeki yabancı dil gelişimine destek oluyoruz.

Formula Lingua’da nasıl bir eğitim süreci işliyor?

Formula Lingua’da, kurumsal yabancı dil eğitimi süreçleri, kurumların ve çalışanların menfaatlerini gözeten bir biçimde, titizlik ve profesyonellikle yönetilir.

 1. İnsan Kaynakları ile görüşme, böylelikle şirketin yabancı dil eğitimi ihtiyacı hakkında bilgi edinme
 2. Eğitim alması belirlenen çalışan ve yöneticilerle hem görüşerek hem de seviye belirleme testleri ile öğrencilerin ihtiyaç ve hedeflerinin belirlenmesi
 3. Öğrenci adaylarına ‘Dilbilim Testi’ uygulaması yaparak öğrencilerin dil öğrenmeye elverişli yönlerini, öğrenme şekillerini vb. belirleme>
 4. Şirketin sektörü, ihtiyacı, hedefleri ve öğrencilerin dil seviyeleri, ihtiyaçları bilgileri göz önünde bulundurarak özel bir eğitim programı oluşturma
 5. Sonuçları ve bu sonuçlara göre hazırlanan eğitim programını İnsan Kaynakları ve eğitim departmanlarını sunarak eğitime başlama
 6. Eğitim boyunca, en az ayda 1 kere olmak üzere, hem öğrencilere hem de İnsan Kaynakları Eğitim departmanlarına düzenli rapor sunma ve bu raporlar eşliğinde yeni çözüm önerilerinde bulunma ya da mevcut programı güncelleme

Online Seviye Belirleme

Çalışanlarınızın mevcut dil bilgilerini yazılı ve sözlü olarak ölçüyor ve size net sonuçlar iletiyoruz.

Dil Bilim Testi

Eğitim alacak çalışanlarınızın öğrenme alışkanlıklarını ölçüyor, ardından Sözlü Düşünme Testimiz ile dil üzerine akıl yürütmelerine dair envanterler çıkarıyoruz.

Devamını Oku..

İhtiyaç Analizi

Eğitim öncesi şirketinizin ve çalışanlarınızın yabancı dil eğitim ihtiyaçlarına dair online ihtiyaç analizi uyguluyoruz.

Devamını Oku..
Formula Lingua, kurumsal yabancı dil eğitimi programlarını ne şekilde gerçekleştirir?

Formula Lingua, kurumsal yabancı dil eğitimi programlarında ‘terzi işi dil eğitimi’ tarzını uygulamaktadır. Psikolog ve filologlar tarafından hazırlanmış ‘Dilbilim Testi‘ ile eğitim alacak çalışan ve yöneticilerin öğrenme yetenekleri ve dil üzerinde akıl yürütme dair özelliklerini belirlenir, ardından da eğitim alan şirketin sektörü, öğrenilen dilin işte kullanılacak alanı gibi bilgileri de gözeterek, şirketlere özel eğitim programları oluşturur.

Kurumlara yönelik tasarlanan, kurumsal yabancı dil eğitimi programlarımız şirketin kendi binasında veya merkezimizde sunulur. Dersler ilgili departman ve şirket yönetimi ile ortaklaşa belirlenecek gün ve saatlerde organize edilir. Gerekli tüm dokümanlar ve kitaplar Formula Lingua tarafından temin edilir.

Fransızca

Fransızca

Genel ve İş hayatı için Fransızca

Devamını Oku..
Almanca

Almanca

Genel Almanca, Tıp ve İş Almancası

Devamını Oku..
İngilizce

İngilizce

Genel, İş, Konuşma Pratikleri, Finans

Devamını Oku..
Yabancılara Türkçe

Yabancılara Türkçe

Expatlar için Türkçe

Devamını Oku..
Şirket Çalışanları ve Yöneticileri, Formula Lingua’nın Kurumsal Yabancı Dil Eğitimi Programlarından ne şekillerde faydalanabilir?

 

 1. Kapalı Grup Eğitimleri: Şirketler, kendi kapalı yabancı dil eğitim gruplarını oluşturabilir ve kendilerine özel olarak hazırlanmış ders programları ile eğitim görebilirler. Böyle bir durumda, kapalı grupların performans ve gelişimleri hakkındaki bilgiler ise İnsan Kaynakları ile düzenli olarak paylaşılır.
 2. Açık Sınıf Eğitimleri: Şirket çalışanları, Formula Lingua’nın kendi genel merkezinde yer alan bireysel sınıflara, dil seviyeleri ve hedefleri uygun düştüğü takdirde katılıp eğitim görebilirler.
 3. Bire bir Özel Ders: Şirket çalışanları ve yöneticileri, Formula Lingua’nın terzi işi dil eğitiminden faydalanabilirler, özellikle bazı özel alanlarda dil öğrenmek ya da mevcut yabancı dil bilgisini geliştirmek isteyen ve zamanı daha kısıtlı olan çalışanlar, yöneticiler için en çok tercih edilen eğitim biçimidir. Ders içerikleri, ders zamanları ve ders yoğunluğu, ders alacak kişinin programına göre hazırlanır. Bire bir derslerin yoğun takibi yapılarak ders programları geliştirilir, güncellenir ve de tüm sonuçlar şirketlerin insan kaynakları ve eğitim departmanları ile paylaşılarak bir işbirliği oluşturulur.
 4. Canlı Sanal Sınıf Eğitimleri: İstanbul dışındaki lokasyonlarda çalışan yöneticiler veya çalışanlar için canlı sanal sınıf eğitimlerini tercih edebilirsiniz. Bu eğitimlerde online bir ortama elverişli materyaller kullanılmaktadır.
 5. Blended E-Learning: Şirketinizin maliyeti düşük, sonuç odaklı ve takibi çok kolay çözümlerle yabancı dil dijital dönüşünümü, Avrupa’nın 10 büyük teknoloji firması Speexx’in partnerliği ile gerçekleştiriyoruz.
 6. Workshop Uygulamaları: Şirket çalışanlarının iş hayatında özellikle gereksinim duydukları alanlara yönelik İngilizce Yazışma Teknikleri, Sunum Hazırlama, Pazarlama İngilizcesi gibi özel alanlarda Workshop çalışmaları uygulanmaktadır.
Yabancı Dil Blended E-Learning Çözümleri

Yabancı Dil Blended E-Learning Çözümleri

Almanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca dillerinde A1-C1.2 seviyeleri arasında harmanlanmış e-öğrenme çözümleri ve raporlama sistemleri ile ister 100 isterseniz 10000 çalışanınıza yabancı dil eğitimi sağlayabilirsiniz.

Devamını Oku..
Games of Business English

Games of Business English

İş İngilizcesini sınıf ortamında oyunalaşturuyoruz!İngilizceyi keyifli hale getiriyor, katılımcıların iş hayatına odaklı iletişimsel faydalar edinmelerini sağlıyor, bunun için de oyun ve oyun mekanizmalarını uyguluyoruz.

Devamını Oku..

Kurumsal Eğitim Tecrübelerimizi Sizlerle Blog Sayfamızda Paylaşıyoruz!

İngilizce Konuşma Sınıfı

İngilizce Konuşma Sınıfı

İngilizce Konuşma Sınıfı Eğitim ilkelerimiz hakkında blog yazmızı okumadan geçmeyin!

Devamını Oku..
Yöneticiler için İş İngilizcesi

Yöneticiler için İş İngilizcesi

İş hayatının vazgeçilmezi olan İngilizcenin profesyoneller tarafından daha aktif kullanılmasını nasıl sağlarız?

Devamını Oku..
Kurumunuz için en iyi dil eğitim firmasını nasıl seçeceksiniz?

Kurumunuz için en iyi dil eğitim firmasını nasıl seçeceksiniz?

Kurumsal eğitimlerle ilgili harika bir yazı, dil eğitimi almayı düşünüyorsanız mutlaka okuyun!

Devamını Oku..
Canlı Sanal Sınıf Ortamında Dil Eğitimi

Canlı Sanal Sınıf Ortamında Dil Eğitimi

Canlı Sanal Sınıf eğitim tecrübelerimizi sizlerle paylaştık!

Devamını Oku..

Kurumunuzu bilgilendirmek ve kurumunuza özel eğitim teklifi iletebilmemiz için iletişim formunu doldurmanız yeterli!

İletişim FormuYorumlar

 1. Murat Demir - 13/02/2017 at 18:42

  Bir network firmasında çalışanım, sertifika almak istiyordum. Sertifika programında yabancı dilim yeterli olmadığı için zorlanacağımı düşünerek bu kursa yazıldım. Çok memnun kaldım, sertifikamı kolaylıkla aldım ve herkese tavsiye ediyorum.

  Reply

Cevapla

Formu doldurup çalışanlarınızın yabancı dil becerilerini geliştiren en verimli eğitim tasarımını bize danışın!

Kurumunuzun dil eğitimi ihtiyaçları var ama nasıl bir yol haritası izleyeceğinize emin değil misiniz? Kurumunuza en uygun dil eğitimi yol haritasını ücretsiz olarak sunuyoruz!

Gizlilik İlkesi: https://www.formulalingua.com/gizlilik-ilkesi/

Formu doldurup çalışanlarınızın yabancı dil becerilerini geliştiren en verimli eğitim tasarımını bize danışın!

Kurumunuzun dil eğitimi ihtiyaçları var ama nasıl bir yol haritası izleyeceğinize emin değil misiniz? Kurumunuza en uygun dil eğitimi yol haritasını ücretsiz olarak sunuyoruz!

Gizlilik İlkesi: https://www.formulalingua.com/gizlilik-ilkesi/