Formula Lingua ile Yabancılara Türkçe Eğitimi

İstanbul’da yaşayan yabancı yönetici ve ailelerine birebir veya en fazla 4 kişilik sınıflarda Yabancılara Türkçe eğitimi veriyoruz.

Öğretme tekniklerimiz ve kurumumuza özgü materyaller ile pek çok yabancı tarafından öğrenilmesi neredeyse imkansız bir dil olarak algılanan türkçeyi onlar için keyifli bir uğraş haline getiriyoruz. Terzi işi eğitim konseptiyle dil eğitiminden çok daha fazlasını sunuyoruz!

Öğretmen Kadrosu

Formula Lingua ailesinde çalışan eğitmenlerin her biri dil ve edebiyat eğitimi almış alanlarında tecrübeli ve uzman öğretmenlerdir. Öğretmenlerimizin hepsi öğrencinin ana diline hakimdir ve ders anlatımlarını dil yapılarını, gramer kurallarını karşılaştırarak, örnekler vererek işlemektedirler.

Yabancilar-icin-Turkce_247Türkçe’yi, Türkçe şarkılar dinleyerek, şiirler okuyarak öğrenmek ister misiniz?

Formula Lingua’da eğitim sadece kitaplarla sınırlı değil, şarkı sözleriyle ve şiirlerle yaşayan türkçe’yi öğretirken sizi aynı zamanda türk kültürüyle de tanıştırıyoruz. Yabancı öğrencilerimiz Orhan Veli, Nazım Hikmet gibi ölümsüz şairlerin dizeleri, Barış Manço, MFÖ, Sertap Erener gibi müzisyenlerin nakaratları ile yaşayan Türk dili ve kültürünü keşfediyorlar.

Sizi gerçek bir İstanbullu gibi şehir hayatının kalbinde yaşamaya davet ediyoruz !

Başka bir ülkede, başka bir şehirde yabancı olarak yaşandığında dil dışındaki en büyük sorun o şehrin sosyal hayatına dahil olamamaktır. Bu yüzden, 24 saat yaşayan İstanbul’un kültür ve sanat hayatını keşfetmenize yardımcı oluyoruz. Öğrencilerimizi, düzenli olarak tiyatro, konser, sergi gibi kültürel etkinliklerden haberdar ediyor, ilgi alanlarına özel öneriler sunarak İstanbul’un tadını doyasıya çıkarabilmeleri için katkıda bulunuyoruz.

Sizi İstanbul’un gizemli tarihinde yolculuğa çıkarıyoruz:

Hiç kuşkusuz İstanbul sadece tarihi yarımadadan ve müzelerden ibaret değil. Sizleri İpek Yolu ile Orient express’in son durağı, kıtaların ve medeniyetlerin kesişim noktası bu masalsı şehrin binlerce yıllık geçmişinin izini alternatif geziler ile sürmeye çağırıyoruz; bilinmeyen tarihi eserleri, sokakları, hanları ziyaret ederek, istanbulun sırlarına, hikayelerine, söylencelerine kulak veriyoruz. Siz ve misafirleriniz için farklı semtlerde ve farklı içeriklerde özel geziler düzenliyoruz. Öğrencilerimize ücretsiz sunduğumuz gezi programları hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle temasa geçin.

Yabancilar-icin-Turkce_3

Formula Lingua’da Türkçe Eğitim Programları
  • İstanbul’da yaşayan/çalışan yabancılara ilk, orta ve ileri seviye Türkçe dil eğitimi
  • Anlama, sözlü ve yazılı anlatım, dil bilgisi, yazım ve diksiyondan oluşan kapsamlı bir çalışma programı
  • Öğrenci değişim programlarıyla ya da yüksek lisans eğitimi için Türkiye’ye gelmiş üniversite öğrencilerine genel Türkçenin yanı sıra eğitim gördükleri bölümler özelinde terminolojik destek