Formula Lingua ile Kurumsal Almanca Eğitimi

Almanca, Avrupa’da en çok konuşulan ana dildir. Almanca bilerek, 100 milyon Avrupalıyla ana dilinde konuşulabilir. Almanya, Türkiye’nin en önemli ticaret ortağıdır. Türkiye’de 1000’den fazla Alman şirketi bulunmaktadır ve her yıl 3 milyonu aşkın Alman turist Türkiye’yi ziyaret etmektedir. Almanca bilenler için iş piyasasında çok daha fazla olanak vardır, bu yüzden kurumsal Almanca eğitimi büyük önem taşımaktadır.

Türk ve yabancı şirketlerin her görevde çalışan personeli ile orta ve üst düzey yöneticilerine, kariyerler hedefleri ve çalışma alanları doğrultusunda ders programları hazırlanır. Bir şirket çalışanın ya da yöneticisinin, gerek iş seyahatlerinde gerekse Almanca konuşan müşteri ya da personelle akıcı bir şekilde iletişim kurabilmesi hedeflenir.

 

Kurumsal Almanca Eğitimleri Nasıl Uygulanır?

Kurumsal Almanca eğitimlerinde, Almanca eğitim almak isteyen personel ya da yöneticiler, eğer hiç Almanca bilgisine sahip değilse, ilk olarak Genel Almanca eğitimi sunulur. Bu eğitimde, dilin genel mantığı, günlük konuşmalar gibi temel bilgiler verilir.

Öğrencinin B1 seviyesi ve üzerinde olması durumda ise, kurum ihtiyaçlarına yönelik programlar hazırlanabilir. Temelde yine Genel Almanca dil bilgisi konularını içeren ama şirket çalışanın/ yöneticinin kariyeri için gerekli olan kelime dağarcığını kazandıran bir kurumsal Almanca ders programı uygulanır. Kurumsal Almanca eğitimlerinde, bu gibi içerikler mevcuttur:

  • İş toplantıları, yemekleri ve seyahatleri
  • Konferans, mülakat ve sunumlar
  • Resmi yazışmalar ve rapor hazırlama
  • Telefon görüşmeleri
  • İş ve ekonomi gazete ve dergilerini okuyup anlama
  • Mesleki jargon ve terminoloji
  • Uluslararası iletişim ve kültürler arası tolerans ve anlayış
  • İşe alma ve ekip kurma

Kurumsal Almanca eğitimlerinde, İş Almancası‘nda da olduğu gibi, meslek için Almanca ders kitapları kullanılır. İş Almancası materyalleri eşliğinde, şirket çalışanı ya da yöneticisi, genel iş hayatında kullanılan dile hakim olur. Fakat Formula Lingua, sadece bu materyallere başvurmadan, şirketin sektörü ve şirket çalışanın çalışma alanını göz önünde bulundurarak ek materyaller de kullanır. Böylece, kurumsal Almanca eğitimleri, tam anlamıyla ‘hedefe yönelik’ olacak bir şekilde tasarlanır.

Ders içerikleri, derse katılım durumu ve öğrencinin gelişimi her ay düzenli olarak testlerle takip edilir ve şirketlerin eğitim departmanlarına raporlanır. İnsan kaynakları ve eğitim departmanları ile doğru iş birlikleri sağlayarak çalışanların/yöneticilerin kariyerlerinde gelişimi sağlanır.

 

Kurumsal Almanca Eğitimi ile daha başarılı çalışanlar!

Formula Lingua, Kurumsal Almanca eğitimi ile çalışanlara ve yöneticilere sağlam bir Almanca bilgisinin yanı sıra, Alman çalışma kültürü, şirket yaşamı gibi alanlarda da bir ön bilgi edinmelerini sağlar. Formula Lingua’nın sağladığı bir Almanca eğitiminin ardından, çalışanlar ve yöneticiler iş hayatlarında sorunsuz bir şekilde Almanca iletişim kurabilirler.

Kurumlarla olan çalışma şeklimiz ve ilkelerimiz hakkında bilgi edinmek için tıklayın!

Kurumsal Almanca eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve teklif alabilmek için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli:
İletişim Formu