Kurumsal Fransızca Eğitimi

Türk ve yabancı şirketlerin her görevde çalışan personeli ile orta ve üst düzey yöneticilerine, kariyerler hedefleri ve çalışma alanları doğrultusunda ders programları hazırlanır. Kurumsal Fransızca eğitimi ile bir şirket çalışanın ya da yöneticisinin, gerek iş seyahatlerinde gerekse Fransızca konuşan müşteri ya da personelle akıcı bir şekilde iletişim kurabilmesi hedeflenir.

Fransızca dilinde günlük yaşamanızı sürdürebilmeyi, iş hayatında olabilecek sorunları çözmeyi ve iş ilgili doğru iletişim kurabilmeyi hedefleyen Kurumsal Fransızca eğitimleri ile çalışanlar ve yöneticiler kariyerlerinde ilerleyebilirler. Konuşma, yazma, dil bilgisi, iş hayatında Fransızca olarak kullanılan terminoloji gibi birçok alanı kapsayan Kurumsal Fransızca eğitimlerimiz birçok Fransız kurum tarafından tercih edilmektedir.

 

Kurumsal Fransızca Eğitimleri Nasıl Uygulanır?

Kurumsal Fransızca eğitimlerinde, Fransızca eğitim almak isteyen personel ya da yöneticiler, eğer hiç Fransızca bilgisine sahip değilse, ilk olarak Genel Fransızca eğitimi sunulur. Bu eğitimde, dilin genel mantığı, günlük konuşmalar gibi temel bilgiler verilir.
Öğrencinin B1 seviyesi ve üzerinde olması durumda ise, kurum ihtiyaçlarına yönelik programlar hazırlanabilinir. Temelde yine Genel Fransızca dil bilgisi konularını içeren ama şirket çalışanın/ yöneticinin kariyeri için gerekli olan kelime dağarcığını kazandıran bir kurumsal Fransızca ders programı uygulanır. Kurumsal Fransızca eğitimlerinde, bu gibi içerikler mevcuttur:

  • İş toplantıları, yemekleri ve seyahatleri
  • Konferans, mülakat ve sunumlar
  • Resmi yazışmalar ve rapor hazırlama
  • Telefon görüşmeleri
  • İş ve ekonomi gazete ve dergilerini okuyup anlama
  • Mesleki jargon ve terminoloji
  • Uluslararası iletişim ve kültürler arası tolerans ve anlayış
  • İşe alma ve ekip kurma

Kurumsal Fransızca eğitimlerinde, İş Fransızcası‘nda da olduğu gibi, meslek için Fransızca ders kitapları kullanılır. Meslek için Fransızca ya da başka bir deyimle, İş Fransızcası materyalleri eşliğinde, şirket çalışanı ya da yöneticisi, genel iş hayatında kullanılan dile hakim olur. Fakat Formula Lingua, sadece bu materyallere başvurmadan, şirketin sektörü ve şirket çalışanın çalışma alanını göz önünde bulundurarak ek materyaller de kullanır. Böylece, Kurumsal Fransızca eğitimleri, tam anlamıyla ‘hedefe yönelik’ olacak bir şekilde tasarlanır.

Ders içerikleri, derse katılım durumu ve öğrencinin gelişimi her ay düzenli olarak testlerle takip edilir ve şirketlerin eğitim departmanlarına raporlanır. İnsan kaynakları ve eğitim departmanları ile doğru iş birlikleri sağlayarak çalışanların/yöneticilerin kariyerlerinde gelişimi sağlanır.

Formula Lingua, Fransız dili ve kültürüne olan bağı ve bilgisi sebebiyle, ilk kurulduğu yıllardan beri özellikle Fransız kurumlarına eğitim vermektedir. Referanslarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Kurumsal Fransızca Eğitimi ile daha başarılı çalışanlar!

Formula Lingua, Kurumsal Fransızca eğitimi ile çalışanlara ve yöneticilere sağlam bir Fransızca bilgisinin yanı sıra, Fransız çalışma kültürü, şirket yaşamı gibi alanlarda da bir ön bilgi edinmelerini sağlar. Formula Lingua’nın sağladığı bir Fransızca eğitiminin ardından, çalışanlar ve yöneticiler iş hayatlarında sorunsuz bir şekilde Fransızca iletişim kurabilirler.

Kurumlarla olan çalışma şeklimiz ve ilkelerimiz hakkında bilgi edinmek için tıklayın!

Kurumsal Fransızca eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve teklif alabilmek için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli:
İletişim FormuFormu doldurup çalışanlarınızın yabancı dil becerilerini geliştiren en verimli eğitim tasarımını bize danışın!

Kurumunuzun dil eğitimi ihtiyaçları var ama nasıl bir yol haritası izleyeceğinize emin değil misiniz? Kurumunuza en uygun dil eğitimi yol haritasını ücretsiz olarak sunuyoruz!

Gizlilik İlkesi: https://www.formulalingua.com/gizlilik-ilkesi/

Formu doldurup çalışanlarınızın yabancı dil becerilerini geliştiren en verimli eğitim tasarımını bize danışın!

Kurumunuzun dil eğitimi ihtiyaçları var ama nasıl bir yol haritası izleyeceğinize emin değil misiniz? Kurumunuza en uygun dil eğitimi yol haritasını ücretsiz olarak sunuyoruz!

Gizlilik İlkesi: https://www.formulalingua.com/gizlilik-ilkesi/