Formula Lingua’da skor odaklı, hedefe yönelik TOEFL hazırlık programları

TOEFL Hazırlık programları Formula Lingua’da, bu alanda uzmanlaşmış ana dili İngilizce olan eğitmenlerce sürdürülür. Formula Lingua’nın, birebir veya grup özel dersi şeklinde gerçekleşen TOEFL hazırlık eğitim programlarına katılabilmek için, adayın orta seviye ya da üzeri bir İngilizce bilgisine sahip olması gerekir. Bu sebeple eğitimlere başlamadan önce, Formula Lingua seviye belirleme testi yaparak, hem yazılı hem de sözlü olacak şekilde, adayın seviyesini ölçer. Adayın arzu edilen seviyede olmaması durumunda ise, aday Genel İngilizce Eğitimlerine yönlendirilir.

TOEFL-IBT Sınavı Nedir?

TOEFL-IBT sınavı (Test of English as a Foreign Language) , internet üzerinden uygulanmaktadır. Birçok ülkede (Türkiye de dahil) sınav, toplam 4500′ ün üzerinde üniversite, yüksekokul, kolej ve enstitü tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına anadili İngilizce olmayan öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini ölçmek amacıyla uygulanır. Birçok üniversite ve eğitim kurumu muafiyet sinavlari yerine bu sinavi kabul etmekte, birçok sirket, işe alimlarda ve terfilerde TOEFL başarısı aramaktadır. Sınav 2 yıl geçerlidir.

TOEFL-IBT Sınav İçeriği nasıldır?

Toplam 4 saat 15 dakika süren IBT sınavı 4 bölümden oluşmaktadır:

TOEFL – IBT Bölümleri
 • Reading Skills (Okuduğunu Anlama Becerisi) bölümünde, her okuma parçası için 12 ila 14 soru sorulur. Genelde 3 ila 5 adet okuma parçası mevcuttur. Bu bölümde öğrencinin okuduğunu anlama ve de kelime bilgisi ölçülür. Sınav süresi maksimum 100 dakikadır.
 • Listening Skills (Dinlediğini Anlama becerisi) bölümünde, birkaç üniversite derslerinde gerçekleşen birkaç akademik konuşma ve de ayrıca birkaç tane de karşılıklı konuşmalar dinletildikten sonra, katılımcıların dinledikleri ile ilgili sorulara cevap vermesi istenir. Bu bölüm için verilen süre, 60 ile 100 dakika arasında değişmektedir.
 • Speaking Skills (Konuşma Becerisi) bölümünde,katılımcılar, her biri ortalama 1 dakika kadar süren 6 adet, bilgisayara kaydedilip değerlendirilmek üzere, konuşma yapmak zorundadırlar.
  İkinci bölümde ise, katılımcılar ilk olarak bir okuma parçasını okur ve ardından aynı konuyla ilgili bir konuşma dinlerler. En son olarak da, katılımcıdan konuyla ilgili 1 dakikalık bir konuşma yapmaları beklenir.
  Üçüncü bölümde, katılımcılar herhangi bir konuda konuşma dinleyip üzerine 1 dakikalık bir konuşma yaparlar.
 • Writing Skills (Komposizyon Yazabilme Becerisi) bölümünde, katılımcıların Integrated ve Integrated olmak üzere 2 adet kompozisyon yazması beklenir.
  Birinci bölümde, katılımcılar ilk olarak bir metin okurlar, ardından aynı konuyla ilgili bir konuşma dinlerler. Tüm bunlarla alakalı olacak şekilde de, bir kompozisyon yazarlar. İkinci bölümde ise, katılımcılar kendilerine verilen bir konuda hakkında metin yazarlar.

TOEFL Sınavına Kimler Girer?

TOEFL sınavında başarılı olabilmek için, katılımcının ortalama İngilizce beceri seviyesi orta ve üzeri olmalıdır.

 • Yurtdışında bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler
 • Türkiye’deki İngilizce eğitim veren üniversitelerde yer alan hazırlık sınıflarını atlamak ya da lisansüstü programlara kayıt olmak isteyen öğrenciler
 • Burs ve sertifika adayları
 • İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri
 • Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler
 • İşe kabul

Formula Lingua’da TOEFL Hazırlık Süreci

TOEFL hazırlık için sistemli ve düzenli bir çalışma gerekmektedir. TOEFL sınavının aynı zamanda bir taktik sınavı olmasından dolayı, öğrencinin genel İngilizce bilgisinin geliştirilmesinin yanı sıra, TOEFL sınavına uygun olan materyaller kullanılarak, zamanın doğru kullanımına yönelik çalışmalar yapılır ve de sınav alışkanlığı kazanılması sağlanır.

Öğrencilere, 5 önemli ana kolu kapsayacak bir şekilde eğitim sunulur.

– Uzun ve karmaşık metinleri okuma ve anlama

– Kelime haznesini geliştirme

– Yazma becerilerini geliştirme

– Dinlediğini anlama

– Konuşma becerilerini geliştirme

TOEFL Hazırlık Programlarında Neler Sunuyoruz?

 1. Sadece ileri İngilizce seviyesine sahip olmasının yanı sıra, TOEFL konusunda uzman hocalar ile eğitim imkanı
 2. Öğrencinin güçlü ve zayıf yönlerine odaklı bir çalışma sistemi
 3. Hedefe yönelik ve skor amaçlı bir program
 4. Sınav alışkanlığını kazandırmaya yönelik deneme sınavı serileri
 5. TOEFL’a uygun konularla ilgili zengin materyaller
İngilizce Özel Ders

İngilizce Özel Ders

Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle

Devamını Oku..

IELTS Özel Ders

IELTS hazırlık programlarımız

Devamını Oku..
Ön Kayıt Formu