IELTS Hazırlık Özel Ders Programları ile İş ve Eğitim hayatınıza yön verin!

Eğitim ve iş fırsatlarını yakalamak için İngilizce bilgilerinizi belgelemenize yaraya IELTS sınavında istediğiniz skora ulaşabilmek için hedef odaklı ve IELTS hazırlık özel ders konusunda uzman, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle Kadıköy İstanbul ofisinde ve Canlı Sanal Sınıf ortamında özel ders programları sizi bekliyor!

IELTS nedir?

IELTS sınavı (International English Language Testing Service) İngilizce kullanılan kurumlarda eğitim almak veya çalışmak isteyenlerin İngilizce seviyelerini ölçen bir sınavdır. Dünyanın birçok ülkesinde, kurumlarca kabul görmektedir.

IELTS ile ilgili daha fazla bilgiye erişmek isterseniz IELTS Resmi Web Sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

IELTS’ sınavına kimler girebilir?

Gerek Amerika, İngiltere gibi İngilizce konuşulan ülkelerde gerekse Türkiye’de, İngilizce seviyesini belgeleyen bu sınavın sonucuna göre, çeşitli derecelerde üniversite eğitimi alınabilinir ve de işe kabullerde belge olarak sunabilmektedir.

 • Türkiye’de üniversitelerin ön lisans veya lisans programlarında İngilizce hazırlık muafiyetinden yararlanmak isteyen öğrenciler
 • Türkiye’de üniversitelerin yüksek lisans veya doktora programlarına başvuru yapmak isteyen öğrenciler
 • Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere başta olmak üzere yurt dışındaki üniversitelerin lisans, lisansüstü vb. programlarına başvurmak isteyen öğrenciler
 • İngilizce seviyesinin belgelenmesinin zorunlu olduğu kurumlara iş başvurusunda bulunmak veya çalıştıkları kurumdan dil tazminatı almak isteyen çalışanlar

IELTS Sınav İçeriği Nasıldır?

IELTS sınavı, bilgisayar desteği ile değil, klasik yazılı ve sözlü sınav olarak uygulanmaktadır.

IELTS sınavı 2 ayrı modülde uygulanmaktadır. Akademik Eğitim modülünde, katılımcıların lisans ya da lisans üstü eğitim almak için İngilizce bilgilerinin ne kadar yeterli olduğu ölçülür. Genel Eğitim modülünde (General Training) ise başka bir ülkeye göç etmek ve çalışmak isteyen adayların genel iletişim kurma becerileri ölçülür.

Her iki modül de Listening(Dinleme), Reading(Okuma), Writing(Yazma) ve Speaking(Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşur.

 1. Listening (Dinleme) kısmı 4 bölümden oluşur. Bu bölümlerde, sosyal ya da akademik ortamlarda yapılan konuşmalar, bir üniversite dersindeki dialoglar dinletilir ve bunlara göre sorular yöneltilir.
 2. Reading (Okuma) kısmında 3 adet okuma parçası yer alır. Metinlerde genelde akademik makaleler ya da gazete makaleleri tarzındadır. Her metin için sorular yöneltilir.
 3. Writing (Yazma) kısmı, adayın belirli problemler, onların çözümü ve görüşlerini belirtme hakkında, kendini yazılı olarak ifade etme becerisini ölçmeye yöneliktir. Akademik bölümde, adaylar, belirli bir diyagrama bağlı kalarak rapor yazarlar ya da bir konu hakkında edebi makale yazarlar. Genel modül ise, adaylar, kendisine sunulan belirli bir problemden yola çıkarak mektup yazarlar ya da düşüncelerini yazılı olarak ortaya koyalar.
 4. Speaking (Konuşma) kısmı, akademik ve genel modül için ortak yapılmaktadır. Adayın kendini tanıtması ve sorunlar hakkında sözlü olarak görüş bildirmesi beklenir.

Yabancı Akademisyenler

IELTS'e hazırlık konusunda tecrübeli, size her alanda destek olabilecek, ana dili İngilizce olan eğitmenler

Zengin Materyaller

Sınavın her bölümününde başarıyı yakalamanıza yönelik, IELTS hazırlık konusunda uzmanlaşmış yayın evlerine ait ders materyalleri.

Skor Odaklı Programlar

Olabilecek en yüksek skoru almanıza yönelik, IELTS için gerekli olan tüm dil becerilerini geliştiren içerikler

Formula Lingua’da skor odaklı, hedefe yönelik IELTS hazırlık özel ders programları

Formula Lingua’nın, İstanbul-Kadıköy ofisinde ve canlı sanal sınıf ortamında bire bir veya grup özel dersi şeklinde gerçekleşen IELTS sınavı hazırlık özel ders programlarına katılabilmek için, adayın orta seviye ya da üzeri bir İngilizce bilgisine sahip olması gerekir. Bu sebepten ötürü eğitimlere başlamadan önce, Formula Lingua seviye belirleme testi yaparak, hem yazılı hem de sözlü olacak şekilde, adayın seviyesini ölçer. Adayın arzu edilen seviyede olmaması durumunda ise, aday Genel İngilizce Eğitimlerine aktarılır.

IELTS sınavına hazırlıkta, sınav taktiği ve de öğrencinin zamanı doğru kullanması gibi ilkeler gözetilir. IELTS sınavı, klasik bir sistemle gerçekleştiği için, öğrencinin yazılı ve sözlü olarak, zengin bir dil kullanması, yeterli kelime haznesi olması ve de karmaşık durumlarda kendini rahatça ifade edebilmesi hedeflenir.

Okuduğunu Anlama

IELTS sınav içeriğinde konu ve seviye olarak uygun, uzun ve karmaşık metinleri okuyup anlamak üzerine çalışmalar

Kelime

İngilizce kelime bilgilerinizi arttırmaya yönelik, IELTS içeriklerine uygun İngilizce kelime bilgilerine yönelik çalışmalar

Yazma

Kendinizi yazılı olarak daha kolay ifade etmenize yönelik çalışmalar ve tüyolar içeren, IELTS'e yönelik İngilizce metin üretme çalışmaları

Dinlediğini Anlama & Konuşma

İngilizcede dinlediğini anlama ve akıcı bir şekilde ifade etmeye yönelik çalışmalar

IELTS Hazırlık Özel Ders Programlarında Sunulan İmkanlar Nelerdir?

 • Sadece ileri İngilizce seviyesine sahip olmasının yanı sıra, IELTS konusunda uzman yabancı akademisyenler ile birebir veya grup özel ders
 • Öğrencinin güçlü ve zayıf yönlerine yönelik bir çalışma
 • Hedefe yönelik ve skor odaklı bir program
 • Sınav alışkanlığını kazandırmaya yönelik bir eğitim sistemi
 • IELTS’e uygun konularla ilgili zengin materyaller
Ön Kayıt Formu

IELTS Hazırlık

IELTS Hazırlık

IELTS'e nasıl hazırlanılır? Nelere dikkat etmek gerekir? IELTS'e hazırlanmadan önce mutlaka okuyun!

Devamını Oku..

Yorumlar

 1. Devrim Özkaynak - 13/02/2017 at 18:45

  Odtü Siyaset Bilimi mezunuyum. İngiltere yüksek lisansım için harika bir IELTS puanına ihtiyacım vardı. Sağ olsunlar beni çok iyi hazırladılar ve gereken puanı alabildim.

  Reply

Cevapla