Üniversite takviye

Üniversite Takviye

İyi derecede yabancı dil bilgisi, başarılı bir üniversite eğitimi ve akademik kariyer için gereklidir. Erasmus programları ile yurtdışındaki üniversitelerde eğitim görebilmek, üniversitelerin lisans üstü programlarına kabul olabilmek için belirli bir seviyede yabancı dil bilgisi birçok kurum tarafından şart koşulmaktadır. Eğer akademik kariyer hayaliniz varsa, akademik çalışmalar yapabilmek için mutlaka yabancı dildeki uluslararası kaynaklara başvurmanız gerekecektir. Bu bakımdan yabancı dil, hem üniversite başarısı hem de iyi bir akademik kariyerin olmazsa olmaz şartıdır.

Eğer üniversite öğrencisi olarak yabancı dil öğrenmek veya var olan yabancı dil bilginizi geliştirmek amacındaysanız, Formula Lingua’nın özel yabancı dil eğitimi programlarından faydalanabilirsiniz. Formula Lingua’nın üniversitedeki bölümünüz veya akademik alanda yaptığınız çalışmalara uygun şekilde tasarlanmış Almanca, İngilizce ve Fransızca dil eğitimi programları, üniversite hayatınızı birçok yönden kolaylaştıracaktır.

Formula Lingua’da Üniversite Takviye Dersleri Nasıl olur?

Formula Lingua’da Almanca, İngilizce ve Fransızca dillerinde, üniversite takviye niteliğinde yabancı dil eğitimleri verilir. Bu eğitimlerde, üniversite öğrencilerinin üniversitedeki derslerinde başarılı olmaları, lisans ve lisansüstü programlara kabul şartlarında dil bariyerine takılmamaları, yabancı dildeki kaynaklara başvurarak akademik çalışmalar yapabilmeleri hedeflenir.

Formula Lingua’nın, Türkiye’nin ve dünyanın saygın üniversitelerinde eğitim görmüş, alanında uzman olan Türk ve yabancı eğitim kadrosu, üniversite derslerinden akademik çalışmalara kadar olan geniş bir yelpazede sunduğu ihtiyaçlarınıza hitap edecek şekildeki ders programlarını, aynı zamanda yabancı dil yetersizliği sorunuyla, ilerleyen yıllarda bir daha karşılamamanızı sağlayacak şekilde hazırlar.

Bu eğitimlerin içerikleri aşağıdaki gibidir:

 • Başlangıçtan ileri düzeye kadar Genel Almanca, İngilizce, Fransızca dil eğitimi
 • Orta ve üzeri seviyedeki İngilizce, Almanca, Fransızca akademik metinler ile ilgili çalışmalar (okuma ve metin üretme vb.)
 • Yabancı dilde mülakat, sunum vb.
 • Yurtdışında üniversite eğitimi / akademik kariyer hazırlığı (Erasmus öğrencileri, araştırma amaçlı vb.)

Eğitim içerikleri, öğrencilerin mevcut dil seviyesi, hedefleri ve üniversitedeki bölümleri göz önünde bulundurularak oluşturulur. Bu bakımdan, Formula Lingua sadece genel yabancı dil eğitimi materyallerini değil, sizin için özel olarak seçtiği ya da oluşturduğu özel materyallerini eğitimlerinde kullanır.

Almanca, İngilizce ve Fransızca Dillerinde Eğitim veren Üniversiteler

Formula Lingua’nın Üniversite Takviye alanındaki yabancı dil eğitimleri, tüm üniversite öğrencilerine ve akademisyenlere genel olarak hitap etmektedir. Öğrencilere genel dil eğitiminin yanı sıra, aşağıdaki üniversitelerde lisans ve lisans üstü derecede eğitim gören öğrencilerin ders başarılarına ve hem iş hem de akademik alandaki geleceklerine yönelik Almanca, İngilizce ve Fransızca ders programları da hazırlanmaktadır.

 • İngilizce eğitim veren devlet/özel üniversite öğrencileri
 • Galatasaray Üniversitesi öğrencileri için Fransızca takviye
 • Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü öğrencileri için Fransızca
 • Türk Alman Üniversitesi öğrencileri için Almanca
 • Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İşletme bölümü öğrencileri için Almanca
 • Marmara Üniversite İşletme bölümü öğrencileri için Almanca
 • Marmara Üniversite İşletme Enformatiği bölümü öğrencileri için Almanca
 • Üniversitelerin Almanca, İngilizce, Fransızca dillerinde, dil ve edebiyat (filoloji), çeviribilim, mütercim tercümanlık ve öğretmelik bölümü öğrencilerine dil takviyesi

İngilizce

Bire bir ve grup olarak İngilizce özel ders programlarımız

Devamını Oku..

Fransızca

Bire bir ve grup olarak Fransızca özel ders programlarımız

Devamını Oku..

Almanca

Bire bir ve grup Almanca özel ders programlarımız

Devamını Oku..
Almanya'da Dil Okulu

Almanya'da Dil Okulu

Üniversiteliler için Almanya'da kurslarımız hakkında bilgi edinin

Devamını Oku..
Fransa'da Dil Okulu

Fransa'da Dil Okulu

Fransa'nın en güzel bölgelerinde üniversiteliler için Fransızca kurslarımız

Devamını Oku..
Ön Kayıt Formu