Formula Lingua’da, Alman Lisesi, Sankt Georg Avusturya Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi gibi Almanca eğitim veren lise öğrencilerine yönelik Almanca özel ders programları yer almaktadır. Gerek Türk gerekse yabancı liselerde eğitim gören öğrencilerin iyi bir Almanca temeli kazanarak okulda başarı sağlamaları ve bu yıllarda edindikleri Almanca bilgilerini gelecek yıllara da taşıyabilmeleri, lise takviye Almanca özel ders programlarında göz önünde bulundurulmaktadır.

Lise takviye Almanca özel ders programları Almanca eğitim veren Türk ve Alman eğitim kurumlarının müfredatlarına hakim, eğitim tarzlarını yakından tanıyan ve öğrencilere hem akademik hem de pedagojik açıdan destek olabilecek Türk ve yabancı eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Lise Takviye Almanca Özel Ders Programları Nasıl Olur?

Lise Takviye Almanca özel ders programlarında, hedef asla günü geçirmek değil, konuları eksiksiz işleyip öğrenciye sağlam bir Almanca temeli kazandırmaktadır. Öğrencinin hem iş hem de okul hayatında, Almanca bilgisini aktif bir şekilde kullanmasını sağlamaktadır. Almanca Özel ders şeklinde gerçekleştirilen eğitimler birebir ya da 3-4 kişilik gruplar içinde gerçekleşmektedir.

  • Ek konu anlatımları, farklı kaynaklardan alıştırmalar ve deneme sınavları sayesinde, Almanca eğitiminin daha sağlam temellere oturtulması sağlanmaktadır. Öğrencinin mevcut Almanca dil bilgileri ve eksikleri sürekli olarak ölçülerek, Almanca özel ders programı gerekirse güncellenmektedir.
  • Lise takviye Almanca özel derslerde her zaman, öğrencinin kavramadığı veya zorlandığı konular üzerinde sık sık durulmaktadır.  Böylece temelsiz bir Almanca dil bilgisinin önüne geçilerek, öğrenciye ‘terzi işi’ bir yabancı dil eğitimi verilmektedir.
  • Formula Lingua’daki lise takviye niteliğindeki Almanca özel ders programlarının, bir diğer hedefi ise, öğrencilerin hedeflerinin ders programlarında göz önünde bulundurulmasıdır. Bu sebepten ötürü DaF Hazırlık, Abitur/ Matura hazırlık gibi durumlar söz konusu olduğunda, öğrenciye ihtiyacı olabilecek Almanca eğitimi sunulur.  
  • Tüm bunların yanı sıra, Almanca konuşmak ve Almanca yazmak gibi temel yeteneklerin bir an evvel öğrenciye kazandırılması sağlanmaktadır. Sadece dil bilgisine ağırlık verilen, öğrenciye bir grup kurallar silsilesinin sunulduğu derslerden ziyade; öğrencinin edindiği bilgiler yazılarında ve de konuşmalarında hayat bulmaktadır.

Uzman Eğitmenler

Alman Lisesi, İEL mezunu ve/veya Almanya'da eğitim görmüş eğitmenler

Müfredata Uygun Dersler

Alman okullarının müfredatına hakim, okula yardımcı takviye dersler

Ek materyaller

Almanca dil bilgisi, metin üretme gibi alanlarda sınırsız ek kaynaklar

Birebir veya Grup özel ders

Birebir veya 3 kişilik grup özel ders seçenekleri

Hangi Lise Öğrencileri faydalanabilir?
  • Devlet ve Özel Türk liselerinde (Cağaoğlu Anadolu Lisesi, İelev, Alev, Alkev vb.) Almanca eğitim gören öğrenciler için lise müfredatına uygun genel Almanca eğitimi
  • Sankt Georg Avusturya Lisesi öğrencileri için Almanca özel ders / okula takviye: Hazırlıktan son sınıfa kadar okul müfredatına yönelik gerçekleşir. Matura sınavına yönelik programlar oluşturulur.
  • İstanbul Özel Alman Lisesi Hazırlık öğrencileri Almanca özel ders / okula takviye: Alman Lisenin tüm müferatına yöneliktir. Alman Lisesi hazırlık öğrencilerine Almanca özel dersler verilir. 10. sınıf itibariyle de Alman Edebiyatı ve Abitur desteği verilmektedir.
  • İstanbul Erkek Lisesi öğrencileri için Almanca özel dersler
Almanya'da Dil Okulları

Almanya'da Dil Okulları

Almanca hazırlık sınıfı ve lise öğrencileri için Almanya'nın en güzel bölgelerinde yaz okulları, tüm yıl açık Almanca kurslarımız

Devamını Oku..
Abitur ve Matura Hazırlık

Abitur ve Matura Hazırlık

Abitur ve Matura'ya en iyi şekilde hazırlanın! Abitur için Almanca, İngilizce ve diğer özel ders programları hakkında bilgi

Devamını Oku..
İletişim Formu