lise-takviye-fransizca-ozel-ders

Formula Lingua’da, frankofon liseler olmak üzere, İstanbul’da yer alan Fransızca eğitim veren liselerin öğrencilerine yönelik lise takviye Fransızca özel ders programları yer almaktadır. Öğrencilerin iyi bir Fransızca temeli kazanarak okulda başarı sağlamaları ve bu yıllarda edindikleri Fransızca bilgilerini gelecek yıllara da taşıyabilmeleri, lise takviye Fransızca özel ders programlarında göz önünde bulundurulmaktadır.

Fransızca özel ders programları, Fransızca eğitim veren frankofon eğitim kurumlarının müfredatlarına hakim, eğitim tarzlarını yakından tanıyan ve öğrencilere hem akademik hem de pedagojik açıdan destek olabilecek Türk ve yabancı eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Lise Takviye Fransızca Özel Ders Programları Nasıl Olur?

Lise Takviye Fransızca özel ders programlarında, hedef asla günü geçirmek değil, konuları eksiksiz işleyip öğrenciye sağlam bir Fransızca temeli kazandırmaktadır. Saint Benoit, Saint Joseph, Saint Michel, Notre Dame De Sion gibi Fransız okullarındaki öğrencilerinin okul başarısı sağlamaları okul hayatında, Fransızca bilgilerini aktif bir şekilde kullanmasını sağlamaktadır.

  • Ek konu anlatımları, farklı kaynaklardan alıştırmalar ve deneme sınavları sayesinde, Fransızca özel ders programlarının daha sağlam temellere oturtulması sağlanmaktadır. Öğrencinin mevcut Fransızca dil bilgileri ve eksikleri sürekli olarak ölçülerek, lise takviye Fransızca özel ders programı gerekirse güncellenmektedir.
  • Lise takviye Fransızca derslerde her zaman, öğrencinin kavramadığı veya zorlandığı konular üzerinde sık sık durulmaktadır.  Böylece temelsiz bir Fransızca dil bilgisinin önüne geçilerek, öğrenciye ‘terzi işi’ bir yabancı dil eğitimi verilmektedir.
  • Formula Lingua’daki lise takviye Fransızca özel ders programlarının, bir diğer hedefi ise, öğrencilerin hedeflerinin ders programlarında göz önünde bulundurulmasıdır.
  • Tüm bunların yanı sıra, Fransızca konuşmak ve Fransızca yazmak gibi temel yeteneklerin bir an evvel öğrenciye kazandırılması sağlanmaktadır. Sadece dil bilgisine ağırlık verilen, öğrenciye bir grup kurallar silsilesinin sunulduğu derslerden ziyade; öğrencinin edindiği bilgiler yazılarında ve de konuşmalarında hayat bulmaktadır.

Uzman Eğitmenler

Frankofon eğitimden geçmiş profesyonel eğitmenler

Müfredata uygun dersler

Fransız okullarının müfredatına hakim, okula yardımcı takviye dersler

Ek Materyaller

Fransızca dil bilgisi, metin üretme, edebiyat gibi alanlarda sınırsız ek kaynaklar

Birebir veya Grup özel ders

Birebir veya 3 kişilik grup özel ders seçenekleri

Hangi Lise Öğrencileri faydalanabilir?

Fransız eğitim kurumları öğrencilerine yönelik lise takviye Ders içerikleri, öğrencilerin okul derslerine paralellik oluşturacak şekilde hazırlanmaktadır. Bu bakımdan öğrenciler hem lise eğitimlerinde başarıyı yakalarlar hem de temelli bir dil eğitimi görebilirler.

  • Saint Benoit, Saint Joseph, Saint Pulcherie, Notre Dame De Sion, Saint Michel, Galatasaray Lisesi olmak üzere, yabancı müfredata sahip lise öğrencilerine Fransızca takviye özel ders programları
Fransa'da Dil Okulu

Fransa'da Dil Okulu

Fransa'da gençler için Fransa'da yaz okul seçenekleri

Devamını Oku..

Fransızca Özel Ders

Fransızca Özel Ders

Fransızcanın çeşitli alanlarına hitap eden ders programları

Devamını Oku..

İletişim Formu