Kurum ve çalışan yabancı dil eğitim ihtiyaçlarını ölçüyoruz!

Kurumsal yabancı dil eğitim ihtiyaç analizi, dil öğrenmede özel bir yaklaşımın anahtarıdır, çünkü böyle bir analiz organizasyonların yabancı dil eğitim ihtiyaçları hakkında ayrıntılı bilgi verir. İhtiyaç analizi, kurumlarda yabancı dil eğitim planlaması için iyi bir araçtır.

Kurumlarda bir yabancı dil eğitim projesinde katılımcı grupların dil gereksinimleri ne kadar net olunursa bir dil programı o kadar iyi bir şekilde oluşturulabilir.Yabancı dil eğitim ihtiyaç analizi, mevcut durumun belirlenmesine ve eğitimin özel amaçlara uyarlanmasına yardımcı olur. Profesyonel, hedefe yönelik bir eğitim, kurumun ve çalışanlarının gereksinim duyduğu becerileri ortaya çıkarması ve eğitim sürelerini azaltması nedeniyle organizasyonlar için oldukça faydalıdır.

Kurumsal Yabancı Dil Eğitiminde İhtiyaç Analizi Ne İşe Yarar?

İhtiyaç analizlerinin sonuçları, gerçekçi hedefler, hedef odaklı içerikler, daha kısa eğitim süreleri ve öğrenme yöntemleri için ders tasarımında kullanılır. İhtiyaç analizlerinin sonuçları işlevsel bir yabancı dil eğitim programı oluşturmamızı sağlar.

İhtiyaç analizi, bir organizasyondaki dil potansiyeline genel bir bakış sunar. Ayrıca belirli gelişim alanları hakkında bilgi de verir. Yönetim, tek bir yıl için gerçekçi hedefler hakkında bilgi alır, grubun becerileri ve müfredatta temel alınacak özel dil ihtiyaçları göz önünde bulundurulur.

İhtiyaç analizi, öğretmenin grubun gereksinimlerine uygun materyal planlamasına da yardımcı olur. Eğitmen, testte nelere yer verilmesi gerektiği konusunda bilgi alır. Öğrenci kendi seviyesiyle ve istenilen hedefe ulaşmada ne kadar süreceğini öğrenir.

İhtiyaç Analizinde Katılımcılardan Ne Bilgi edinilir?

• Katılımcının kendi tahminlerine göre dil becerilerinin güncel seviyesi
• Mevcut dil ihtiyaçları ve aciliyeti
• Kişinin yetkin olması gereken iletişim durumları hakkında bilgi
• Yabancı dildeki öncelikleri
• Katılımcının dil geçmişi / Kariyer beklentileri
• Uygun ders türleri ve zamanları için tercihleri

Organizasyon Eğitim ve Gelişim Analizi

• Organizasyonda kaç kişi kendi dil becerilerini geliştirmeye ilgi duyuyor?
• Yabancı dil gelişim ihtiyaçları organizasyonda ne kadar acil?
• Kurumun yabancı dil programına hangi diller dâhil edilmeli?
• Derslerde yabancı dilde hangi seviyelerin öğretilmesi gerekiyor?
• Derslerde hangi içerikler üzerinde yoğunlaşması gerekiyor? Hangi ders türleri uygun ve mümkün?

Profesyonel bir analize dayalı yabancı dil eğitimi

Personelin dil potansiyelinin ve şirketin dil politikası ışığındaki yabancı dil gelişme alanlarının ihtiyaç analizinde sonuçlandırılmasının ardından, Formula Lingua olarak eğitim planlama seçeneklerini özetleyerek organizasyona uygun farklı çözüm önerileri, teklifler sunuyoruz.
Dil Bilim Testi

Dil Bilim Testi

İhtiyaç analizinin yanı sıra, kurum içindeki çalışanların dil üzerine akıl yürütme ve öğrenme becerileri testini işbirliği içinde olduğumuz kurumlarda uygulayarak daha detaylı analizler sunuyoruz!

Devamını Oku..
Kurumsal Dil Eğitimlerinde Nasıl Başarı Sağlanır?

Kurumsal Dil Eğitimlerinde Nasıl Başarı Sağlanır?

Eğitim verdiğimiz kurumlardan örneklerle, yabancı dil çalışan gelişim raporlarımızı sizlerle paylaşıyoruz, kurum içi güçlü bir iletişime kavuşmanın anahtar bilgilerini iletiyoruz.

Devamını Oku..

Güçlü Referanslar

Kurumunuzu bilgilendirmek ve kurumunuza özel eğitim teklifi iletebilmemiz için iletişim formunu doldurmanız yeterli!

İletişim FormuFormu doldurup çalışanlarınızın yabancı dil becerilerini geliştiren en verimli eğitim tasarımını bize danışın!

Kurumunuzun dil eğitimi ihtiyaçları var ama nasıl bir yol haritası izleyeceğinize emin değil misiniz? Kurumunuza en uygun dil eğitimi yol haritasını ücretsiz olarak sunuyoruz!

Gizlilik İlkesi: https://www.formulalingua.com/gizlilik-ilkesi/

Formu doldurup çalışanlarınızın yabancı dil becerilerini geliştiren en verimli eğitim tasarımını bize danışın!

Kurumunuzun dil eğitimi ihtiyaçları var ama nasıl bir yol haritası izleyeceğinize emin değil misiniz? Kurumunuza en uygun dil eğitimi yol haritasını ücretsiz olarak sunuyoruz!

Gizlilik İlkesi: https://www.formulalingua.com/gizlilik-ilkesi/